BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstake 4515641
nr 451 5641
Ljusstake
silver, 2-armad, 1930-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
måndag 12 februari 2007
kl 17:33:58
11/2 01:35:09
300 kr
12/2 15:34:05
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver